Trafik Sigortasında Eski Fiyatların Gelmesi Olanaksız

21 Ekim 2016

Sigorta Haberleri

Trafik Sigortasında Eski Fiyatların Gelmesi Olanaksız

 

TSB ( Türkiye Sigorta Birliği ) Genel Sekreteri olan M. Akif Eroğlu, trafik sigortası fiyatlarına gelen artışın düşmeyeceğini belirtti.

Eroğlu, kanunda yapılan değişikliklerin işe yarayabilmesi için belirli bir süre geçmeli dedi. Fiyatların geçmiş senelerdeki düzeylere düşmesinin mümkün olmadığını belirten Eroğlu, fiyatların düşebilmesi için ancak trafik kazalarının azalması gerektiğini söylüyor.

Nisan ayında yapılan yasal değişiklik neticesinde primler %11 oranında düştü.

HÜRRİYET

2015 Yılı Trafik Kazası İstatistikleri

2015 yılında ülkemizde 183011 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası oluştu. Trafik kazası sonucunda 7530 kişi hayatını kaybetti ve 304421 kişi yaralandı.

Trafik kazası sonucu ölenlerin % 40,7 si 2015 yılında araç sürücüleri. Bu oranların % 69,8 ini erkek % 30,2 sini kadın oluşturuyor.

Kazaya sebebiyet verenler %89,3 ile sürücüler.

Oranların bu halde olması ile trafik sigortası fiyatları düşmeyecek gibi görünüyor. Çünkü kazaların en fazlası trafikte meydana geliyor ve 183011 adet ölümlü ve yaralanmalı kazanın ne kadar maddi ve bedeni zarar olduğunu, bu zararların trafik sigortasından ödendiğini düşündüğümüzde düşmenin de imkansız olacağı izlenimi oluyor.

Sürücülerin dikkatli olması ve kara yollarında trafik kurallarının düzenli hale getirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda devletin trafik düzenini sağlamak için sosyal anlamda çalışmalar yapması gerekmektedir. Bilinçsiz araç kullanımı kazaya sebebiyet verecektir.


Yorum Yap