Trafik Sigortası Ucuzluyor mu?

27 Kasım 2016

Bizden Haberler

Trafik Sigortası Ucuzluyor mu?

 

Zorunlu trafik sigortasında başlayan artışlar düşmeye başladı. 10 aylık bir süre zarfında %32.5 büyüyen sigorta sektöründe trafik sigortası ucuzlamaya başladı.

Büyümenin asıl sebebi trafik branşı yani hayat dışı olan elementer branş oluşturuyor.

Sigortacılık sektöründe trafik sigortasında meydana gelen hüküm ve değişiklilerin yanında artan primler ile sigorta şirketleri rahat bir nefes alabildi. 10 aylık bir süreçte hasar prim oranları dengelenmeye başladı. Sigorta fiyatlarının artmasında temel etken olan hasarlar yani hasar frenkansının yüksek olmasıydı, artan sigorta fiyatları ile hasarların belirli bir kısmı karşılandı ve şirketler zarar edip sermaye arttırmak yerine kara geçmeye başladı.

Ticari kullanılan araçlarda meydana gelen hasarlar ne yazık ki hususi kullanan tüketicilere de yansıdı ve kurunun yanında yaşta yandı.

Şuan sigorta fiyatlarının normal seyirde ilerlediğini düşünüyoruz, yani her şey olması gerektiği gibi. İlerleyen zamanlarda kullanıcıların bilinçlenmesi ve hasarların azalması ile fiyatların düşmesini biz de sizlerden daha çok istiyoruz. Çünkü önceleri sürümden kazanıyor ve çapraz satış sağlayarak trafik sigortasının yanında daha farklı poliçe branşlarında müşterilerimizi bilinçli hale getirip onları maksimum güvence altına alabiliyorduk.

Bizlere sormak istediğiniz sorular olursa;

info@ucuzsigortala.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Ucuz Sigortanın Kaliteli Adresi.